תרופות סבתא

סבתא היא דמות מרכזית בחיי הבית, היא האמא הותיקה של כולם, היא מביאה איתה הרבה שנים של נסיון חיים, וכשמישהו לא מרגיש טוב, זה הכי טבעי לשאול אותה מה לעשות. הידע שהיא נושאת, יכול להיות ידע שנצבר במהלך דורות רבים ועבר “בירושה” עד ימינו אנו.

רפואת הבית (Home Remedy), השם הנרדף לתרופות סבתא, היא רפואה בסיסית שמקורה בנסיון המצטבר של ותיקי המשפחה, היא משתמשת בדברים שניתן למצוא בקלות ובזול ברוב הבתים, והיא יכולה מאוד להועיל במקרה של בעיה. האיורוודה טוענת שהרפואה הביתית הטבעית, יכולה להועיל לנו לא פחות ואולי אף יותרמהרפואה המערבית המודרנית. לא בטוח שזה נכון, אבל ברור שלחלק מהבעיות היום יומיות שלנו, עדיף שנשתמש בדברים טבעיים המצויים בביתינו ובעיקר במטבח, ולא נצרוך תרופות כימיות אלא אם כן זה ממש הכרחי.

תרופות הסבתא, הם מתכונים פשוטים המכילים דברים שנקל להשיג כמו פירות, ירקות, דבש, תבלינים וכדומה. מתכונים אלו עברו להם מדור לדור, וכך הסבתא או הדור המבוגר יותר מלמד אותנו דרכי טיפול בבעיות שכיחות באופן טבעי וזול יחסית. במקום ללכת לרכוש תרופות ואמצעי טיפול שונים, אנחנו משתמשים בדברים הנמצאים בכל בית ואשר מאפשרים לנו להתגבר על בעיות שונות. אנחנו משתמשים בתכונות המיוחדות של פירות, עשבים, תבלינים וכן הלאה בכדי לשפר את בריאותינו ולהאריך את ימינו.

בתקופת הגלובליזציה והאינטרנט אנו נמצאים בחשיפה לתרופות ביתיות שמגיעות מתרבויות שונות, וכבר לא צריך יותר את הסבתא בכדי להעביר אותן מדור לדור. יש הרבה ספרים ואתרים בנושא, וגם אנחנו ננסה לתרום באתר זה באופן צנוע להעברה של המידע הלאה לציבור.

המדור נמצא עדיין בבניה, ועם הזמן יתווספו לו רעיונות ומתכונים נוספים. קריאה מהנה.