רסקיו – Rescue Remedy

רסקיו - Rescue Remedy

רסקיו היא ללא ספק התמצית המוכרת יותר מבין יתר תמציות פרחי באך. פרושה המילולי של התמצית רסקיו הוא הצלה, וכשמה כן היא. תמצית הרסקיו הפכה לפופולארית בקרב אוכלוסיות רבות בעיקר בשל היותה תמצית הרגעה ללא תופעות לווי, תמצית שניתן להשתמש בה בנוסף לתרופות כימיות והשפעתה היא כמעט מיידית. תמצית זו למעשה מורכבת מ5 תמציות בסיס של תמציות באך.

STAR OF BETHLEHEM

ROCK ROSE

CLEMATIS

IMPATIENS

CHERRY PLUM

התמצית כוכב בית לחם מיועדת למצבים של הלם.

התמצית ורד הסלע מיועדת למצבים של פאניקה והיסטריה.

התמצית זלזלת, לטיפול במצבים של חולשה.

התמצית בושמת מיועדת לטיפול במצבים של תסיסה והתפרצויות כעס.

התמצית דובדבן שזיפי מיועדת לטיפול במצבים של איבוד שליטה עצמית.

התרכובת של חמשת תמציות הפרחים האלה בעצם מכילים את התשובה למצבים רגשיים בהם האדם מאבד שליטה, מפתח חרדה, היסטריה ותגובות קיצוניות. הרסקיו היא התמצית לעזרה ראשונה שחובה להחזיק אותה בהישג יד בכל בית ומקום עבודה. למרות היותה כל כך פופולארית, מעט מאוד נכתב על איכותה ומרכיביה. מעל לכל ספק, כל 38 תמציות פרחי באך ראויים למקום של הוקרה, אך תמצית הרסקיו מתעלה וזאת מאחר והיא מורכבת מתמציות שהוכיחו את איכותן ופעולתן הרבה מעבר לחוק ההסתברות. כאשר פורטים את חמשת המרכיבים של תמצית הרסקיו ניתן לזהות שהיא מורכבת מכל התמציות המיועדות לטיפול בכל מגוון הקשיים הנפשיים בהם מתנסים בני האדם.

תמצית כוכב בית לחם בבסיסו מיועד לטפל במצבים של הלם, כאשר מצב מסוים מותיר זיכרון של טראומה בתת מודע ומהווה מכשול אנרגטי. הזיכרון התאי חוסם ומפר איזון באותו המישור בו חווינו את הטראומה. השימוש ברסקיו מקל על התמודדות בו האדם עומד מול מצב המעורר בו חרדות מהטראומה שחווה בעבר או במצבים בהם הטראומה נוצרת בזמן אמת.

התמצית ורד הסלע מטפל בעיקרו במצבים של פאניקה והיסטריה שעשויים להתרחש בנסיבות שונות בהם האדם מאבד פרופורציה ונכנס לפאניקה והיסטריה. תגובה בלתי נשלטת המכניסה את האדם למצב של הלם, כגון אסון, מצב של סכנת חיים, שיחת טלפון קשה כשהנשימה נעצרת והגוף קופא. תמצית זו בתרכובת של תמצית הרסקיו נועדה להביא את האדם למצב של רגיעה, משחררת את החרדה והפחד ובכך קבלת החלטות נעשים ממקום של פיקחות ובהירות.

 

 

 

תמצית הזרזרת נועדה לקרקע את האדם לאחר חוויה קשה או טראומה. תגובה מוכרת אצל מרבית האנשים לאחר חוויה טראומתית היא סוג של אפטיה, נראה שהם מנותקים מהמציאות ואיבוד קשר עם הסביבה. כאשר מצב זה נמשך לאורך זמן, אנשים אלה עשויים לבנות לעצמם עולמות בהם הם מתבצרים, מפתחים אשליות, ולעיתים אך מאבדים עניין בחיים. שילוב תמצית הזרזרת בתרכובת הרסקיו נועדה לבלום במידת מה את הטראומה,עוזרת להסתגל למצבים ולפקוח עיניים במציאות, מפתח את היכולת להכיל את הטראומה ממקום של פיקחות.

תמצית הבושמת בבסיסה נועדה למתן אנשים בעלי חסרי סבלנות וחסרי מנוחה, אנשים הפועלים מתוך אימפולסיביות ושאינם סומכים על אחרים. לעיתים מפתחים רודנות כלפי הסובבים אותם. תגובותיהם קיצוניות והתפרצויות זעם. שילוב התמצית בתרכובת הרסקיו נועדה על מנת למנת את התגובה האימפולסיבית בעת מצוקה, להגיב באיפוק ובשיקול דעת, ולקרקע את האדם מול המציאות.

תמצית הדובדבן שזיפי נועדה בבסיסה לאנשים בעלי נטייה לאבד שליטה עצמית, ומגיבים בחוסר פרופורציה למצבים שונים. התמצית משמשת במצבים של היסטריה, לחץ נפשי, תגובות אובססיביות ועצבנות יתר.

שילוב התמצית בתרכובת של הרסקיו מאפשרת לאדם להביע את עצמו בנינוחות, לקחת נשימה עמוקה לפני תגובה, מאפשרת לאדם להתגמש וכן שליטה על התפרצות זעם.

 

יחידת מידה: