סרטן העור

סרטן העור מתבטא בגידולים סרטניים על פני העור. ישנם כמה סוגים של סרטן עור, שההבחנה ביניהם נעשית לפי סוג התאים המתחלקים באופן בלתי מבוקר.

 

 

 

 

 

קרצינומה של תאי הבסיס

סרטן שמקורו בשכבה העמוקה ביותר של האפידרמיס. היא מתפתחת בדרך כלל על אזורים חשופים לשמש, ושכיחה יותר אצל אנשים בעלי עור בהיר המרבים להחשף לשמש. הגידול מתחיל כגוש בולט, מוצק ומבריק, וגדל באיטיות רבה. יש מקרים בהם קצב הגידול מהיר . סרטן של תאי הבסיס עלול להפוך לכיב, להראות כמו צלקת, לדמם לסרוגין ולהחלים.

בדרך כלל סוג זה של סרטן אינו מתפשט לחלקים אחרים של הגוף ואינו יוצר גרורות. אבל הוא עלול לפלוש לרקמות השכנות ולהרוס אותן.

קרצינומה של תאי קשקש

סרטן שמקורו בשכבה האמצעית של האפידרמיס. הוא מתפתח בדרך כלל באזורים חשופים לשמש, אולם הוא עלול להופיע בכל מקום אחר בגוף. הגידול מתחיל כאזור אדום ומחוספס, שעלול להתקלף או לגדול ולבלוט על פני העור כמו יבלת. ברוב המקרים קרצינומה של תאי קשקש תוקפת רק את הרקמות שמסביב, אבל יש גידולים השולחים גרורות לאיברים אחרים. במקרים אלה סיכויי ההישרדות בחיים מועטים.

מלנומה

סרטן של המלנוציטים. מופיע ככתם כהה או שמתפתח משומה קיימת. הוא גדל ומתפשט ומשתנה. מלנומה מרבה לייצר גרורות אל חלקים אחרים של הגוף, לגדול ולהרוס רקמות בכל מקום שהיא מגיעה אליו.

טיפול בסרטן העור באמצעות צמחי מרפא

כמו בכל טיפול הסיכוי להצלחה גדול יותר אם מתחילים בו מיד עם הופעת הגידול. לעתים קרובות הגידול מתחיל בצורה המאפשרת התלבטות, אולי זה פצע קטן שיעבור לבד, שיעלם בלי טיפול, האמנם הוא מצדיק לפנות לטיפול רפואי. בכל מקרה, עדיף לגשת לבדוק כשמתעורר הספק, ולגשת למטפל ברפואה משלימה עם אבחנה ברורה.

הטיפול יהיה פנימי וחיצוני.

מטרת הטיפול הפנימי להמריץ את פעילות מערכת החיסון, למנוע נזק מעודף חמצון, להגביר את הניקוי של הגוף, לחזק את המטופל ולהפחית חרדות. הצמחים שנבחר יהיו אימונוסטימולנטים, אנטי אוקסידנטים, מנקזים ומרגיעים.

הטיפול החיצוני המקומי נעשה באמצעות צמחים ממיסי גידולים ומרפאי צמחים.

צמחים לשימוש פנימי

צמחים הנחשבים למנקים הם אלה המגבירים את הפעילות של הכליות, הכבד, כיס המרה, המעי הגס. כל ניקוי הוא סילוק וריקון. כשהמטופל חלש חשוב להשתמש בניקוי עדין, כלומר, בצמחים בעלי פעילות עדינה ובמינון נמוך. באחת הכתבות הקודמות הבאנו את נוסחת Hoxsey, שנמצאת בשימוש כבר עשרות שנים, ושהצמחים הכלולים בה נבדקו ונבחנו. היא נמכרת בצורות שונות של מיצויים נוזליים ומוצקים.

נוסחת Hoxsey

זוהי פורמולה שהוצעה בשנת 1840 על ידי ג'ון הוקסי, ופותחה ונוסתה באמצע המאה ה-20 בידי נכדו הרי הוקסי. הפורמולה פורסמה בספר You Don’t Have To Die, ב-1956. היא מבוססת על נתונים שנלקחו מהרפואה המסורתית באמריקה וניתנה במשך שנים לחולי סרטן.

Trifolium pratense 40g תלתן אדום פרחים

Rhamnus catharica 40g אשחר קליפת הגזע

Arctium lappa 20g לפה שורש

Stilligia sylvatica 20g סטילינגיה שורש

Berberis vulgaris 20g ברברית קליפת הגזע

Glycyrrhiza glabra 40g שוש קירח שורש

Phytolacca americana 20g פיטולקה שורש

Cascara sagrada 15g אשחר קליפת גזע

Zanthxylum americanum 15gזנתוקסילום קליפת גזע

Potassium iodide salt מלח יודיד האשלגן

הפורמולה נמכרת היום כצמחים בתפזורת, תערובת של טינקטורות וכן ככדורים וקפסולות. המינון תלוי בתכשיר שרוכשים ומתפרסם על האריזה.