ברוכים הבאים!

לבטח ידעתם שגם צמחים בנויים מתאים כמונו, תאים המכילים גרעין ויודעים להתחלק. אבל האם ידעתם שגם לצמחים יש DNA ומידע גנטי דומה לשל האדם? הדמיון הוא “רק” כ 20% מהרצף הגנטי, אבל זה ממש לא מעט כשאנו רואים את ההבדלים הפיזיים בינינו. זה נכון, האבלוציה לקחה את האדם ואת הצמח לכוונים שונים לחלוטין, אבל עם זאת הקשר נותר תמיד חזק, ואי אפשר לראות אותנו מתקיימים ללא הצמחים.
תחשבו על זה שכשאנחנו אוכלים סלט, אנו מכניסים לתוך גופינו צמחים, וגופינו סופג וסופח לתוכו חלקים שלמים מהצמח. בעצם כל מזון שאנו אוכלים מקורות בצמח, גם אם אנו אוכלים בשר של חיה שניזונה מצמחים או מחיות שניזונות מצמחים. זה מובן שאנו סופחים אלינו פחממות, שהרי הצמח יודע להפיק אנרגיה מהשמש ולאכסן אותה בסוכרים שאנו לוקחים מהצמח ישירות. אבל אנו גם סופחים אלינו דברים נוספים כמו חלבונים, שומנים, ויטמינים, מינרלים….
ומה בדבר עוד דברים?

מי לא מכיר את הרסקיו? כשלא טוב לנו, כשאנו בלחץ, אנו לוקחים בטיפות לתוך הפה תערובת של צמחים שעוזרת לנו להירגע. הידעתם שהתערובת מכילה מספר צמחי באך? בעצם, התערובת לא מכילה ממש חומר פעיל מהצמח, היא מכילה משהו אחר שעדיין לא לגמרי ידוע לנו, נוכל לקרוא לו אנרגיה או תדרים, אבל משהו שבהחלט עוזר לנו והשפעתו מוחשית.

עם השנים, למד האדם לנצל את הצמחים לצרכיו. מלבד מזון ואבני בניין, האדם למד לנצל גם סגולות מיוחדות של צמחים מסויימים לצורך ריפוי ושיפור מצבו הפיזי והמנטלי. בניגוד לנו, הצמח לא נייד, ונאלץ למצוא דרכים מגוונות להתמודד עם הסביבה שלא תמיד נוחה לו. הצמח צריך להתמודד בדיוק כמונו עם בקטריות, וירוסים ופטריות. הוא צריך להתמודד עם התנאים הספציפיים שבהם הוא גדל כמו כמות המים, טמפרטורה, מזיקים שונים וכן הלאה. אין לו את האפשרות לקום וללכת לחדר מוגן ומחומם. האבולוציה אילצה את הצמחים לפתח מנגנונים מיוחדים בכדי להתמודד עם הקשיים, וכל צמח מצא לו שיטות משלו בכדי לשרוד על היום. האדם החכם, למד לרתום שיטות אלו לצרכיו. בשיטות של הרחה, בליעה, מריחה ועוד, האדם למד לנצל את הכישורים המיוחדים שפיתחו הצמחים לשיפור איכות החיים שלו, ולעיתים אפילו לקיום שלו.

גם הרפואה המודרנית אימצה אליה בזהירות חומרים שונים המופקים מצמחים ויצרה מהם תרופות. האספירין המפורסם התגלה לאחר שהכומר האנגלי אדווארד סטון לעס פיסה של קליפת עץ הערבה, וגילה את יכולותיה להקל על כאבים. לאחר אנליזה, התגלה שהחומצה האצטילסליצילית היא החומר הפעיל בקליפת העץ, והוחל השימוש בחומר למטרות ריפוי.

לא תמיד הדבר הפעיל בצמח הוא חומר ספציפי. לעיתים היכולות מגיעות מסינרגיה של חומרים, ולעיתים גם מדברים שלא תמיד נהירים לנו. באתר זה, אני עוסקים במגוון של שיטות הנעזרות בצמחים לצורך שיפור מצבינו הפיזי והמנטלי. אנו גם מציעים מיצויים שונים של צמחים באיכות גבוהה מאוד לשם שימוש לפי היידע שנצבר לאורך שנות רבות. יש יתרונות למיצוי החומר הפעיל בלבד בתרופות, אך לעיתים דווקא החומר הטבעי שמכיל סינרגיה של חומרים ואלמנטים נוספים של אנרגיה ותדר הוא היעיל יותר.

יש את התמציות הארומתיות (שמנים אתריים) שמכילות חומר פעיל מרוכז מהצמחים. לתמציות אלו סגולות מדהימות שנלמדו לאורך שנים, ותוכלו למצוא באתר שימושים שונים בהם. תמציות אלו אינן מסיסות במים, והן מאוד נדיפות עם הארומה החזקה שלהן. הן יכולות לשמש לנו פשוט בהרחה, אבל גם בלקיחה פנימית (לאחר ייעוץ מומחה), בתוספת לשמן עיסוי, ועוד שימושים וטיפים שונים שתמצאו באתר.

יש גם את פרחי באך, תמציות העשויות מטל שמצטבר על צמחים מסויימים, ואשר נאסף לאור השמש. ד”ר באך, רופא וולשי מצטיין, שחקר את ההשפעה של התמציות למרות שאינן מכילות כביכול חומר פעיל, וגילה את הסגולות המדהימות שלהן.

יש גם את תמציות הצמחים שפשוט מכילות מיצוי של צמחים שונים במים ואלכוהול. כולנו מכירים את סוגי התה השונים כשאני עושים מיצוי במים רותחים של צמחים. טינקטורה היא מיצוי שנעשה בתערובת של מים ואלכוהול ביחס המתאים לסוג הצמח הספציפי. כבר מראשית שנות ההיסטוריה, השתמש האדם בצמחים לצרכי ריפוי. עובדי האלילים, המצרים הקדמונים, היוונים והרומים, האינדיאנים ועוד ועוד. המידע אודות הסגולות של הצמחים נאסף ממקורות שונים ערב הגלובליזציה, וכיום יש ידע רב לגבי סגולות הצמחים השונים במיצוי רגיל כמו טינקטורה. תהליך ההכנה של הטינקטורה הוא בייסודו פשוט, וכולל בעיקרון השרייה של הצמח (פרחים, עלים, שורשים וכן הלאה) בתערובת המתאימה של מים ואלכוהול לפרק זמן ממושך עד שהחומרים הפעילים עוברים מהצמח לנוזל בו הוא מושרה.

האתר שלנו…

באתר זה תמצאו הסברים פשוטים אך מדויקים על החומרים הפעילים בצמחי מרפא וכן בשמנים אתריים. כמו כן, תמצאו הסברים על צמחי המרפא עצמם ואיכויות הריפוי שבהם.

לנוחיותכם, אספנו מאמרים על מערכות הגוף, בעיות בריאות שכיחות שניתן לטפל בהם ביעלות רבה בעזרת צמחי מרפא, הרומטראפיה ופרחי באך.

כמו כן, הנכם מוזמנים לחפש במדריך החיפוש לפי נושאים המעניינים אותכם, כגון בעיות מפרקים, לב, צינון, פוריות ועוד.

בחנות האתר שלנו אנו מעמדים לרשותכם את האפשרות לרכוש חומרים באיכות מעולה המיוצרים על ידי חברה העומדת בקריטריונים הקפדניים של משרד הבריאות וכן תקני איכות בינלאומיים.